Babinicz-z-Bielan : Wszyscy mają fobie i szajby...mam i ja.

Wierzchowiny, Kisch, NKWD, kobiety i dzieci.... i 01.03.2020 r.

Kto dziś, w dniu Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, udał się do Kościoła św. Jacka (oo. dominikanów) w Warszawie, przy ul. Freta 8/10, na Mszę Św. o godzinie 12, mógł zobaczyć coś takiego:

Spieszę z wyjaśnieniem, "klepsydry" zostały naklejone po lewej i po prawej stronie, bezpośrednio przy wejściu głównym, na tablicach przeznaczonych dla ogłoszeń:

Ponieważ nie zostały one podpisane, uznaje je za dokonane rękami "nieznanych sprawców". W zawiązku z powyższym przypominam tekst Gospodarza:

IPN:

tagi: komunizm  nsz  egon kisch  wierzchowiny  freta 8/10

Babinicz-z-Bielan
1 marca 2020 18:46

Komentarze:

gabriel-maciejewski @Babinicz-z-Bielan
1 marca 2020 19:31

Nie pociągnęliśmy tego, a szkoda. Nie dam rady robić wszystkiego

gabriel-maciejewski @Babinicz-z-Bielan
1 marca 2020 19:37

Może ktoś z IPN by się tym zajął, zamiast pieprzyć o batmanach i sanitariuszkach

OdysSynLaertesa @Babinicz-z-Bielan
1 marca 2020 19:57

Dużo gorsze od takich prowokacji są realni ludzie z emocjami i zaciśniętymi pięściami, zajmujący na dodatek odpowiedzialne stanowiska.

Cóż można takim powiedzieć. Chyba tylko tyle że ci po drugiej stronie, mający za sobą prawo do wyrywania zębów i paznokci, to byli jedyni krystaliczni ludzie. Oni ani na jotę od kodeksu i związanego z nim honoru nie odeszli... Więc nie ma się co dziwić że kto nie z nimi ten morderca i złodziej.

To się chyba nigdy nie skończy. Jak orkiestra Owsiaka

olekfara @Babinicz-z-Bielan
1 marca 2020 20:41

Póki się nie dowiemy, kto w Polsce po wojnie zainstalował komunę, to będzie jeszcze gorzej. Pytanie tym bardziej zasadne, że nie wiemy komu dziś tak zależy na powrocie komuny. Przecież wszyscy, cokolwiek liczyli się w Polsce, jak nie pałętali sie po plebaniach i piwnicach z archiwami, to klęczeli w kościołach,  dzieci śluby pokryjomu brali w kościołach, nosili Matkę Boską w klapie. Takiej jedności, to ze świecą szukać. I nic, nic nie można wyjaśnić. To niesłychane, przecież popatrzeć  na to z zewnątrz, toż to sami durnie. Możliwe to.

tomciob @Babinicz-z-Bielan
2 marca 2020 01:39

No znowu i mam kolejną biografię, w której nie wszystko rozumiem. Zacytuję aby być precyzyjnym:

"Po wkroczeniu wojsk sowieckich na ziemie polskie został powołany do LWP; służył w 31 pp. Na wieść o poszukiwaniu go przez NKWD w październiku 1944 wraz z większością pułku zbiegł do lasu, tworząc oddział partyzancki AK. Od kwietnia 1945 znalazł się ponownie w NSZ, od 30 kwietnia był dowódcą Akcji Specjalnej (Pogotowia Akcji Specjalnej) NSZ na powiat chełmski".

Źródło: Mieczysław Pazderski - Wikipedia.pl

tomciob @tomciob 2 marca 2020 01:39
2 marca 2020 02:04

No i ta ostatnia, bardzo plastyczna, filmowo obrazowa scena z "Worka Judaszów" Nienackiego tak zaskakująco dziwnie współgra z takim ekscentrycznie nieprawdopodobym akcentem jak "wyprowadzenia większości pułku do lasu". Może "Worek Judaszów" ma jednak, jak porządna sakwa, drugie, ukryte dno?

gabriel-maciejewski @tomciob 2 marca 2020 02:04
2 marca 2020 07:43

Jakie dno? Że Warszyc był prowokatorem i miał przyciągnąć do siebie jak najwięcej ludzi? Jak pułapka feromonowa w lesie przyciąga owady? Potem zaś został przechwycony, jego ludzi zamordowano, a on sam po pokazowym procesie został niby zabity, ale tak naprawdę żył sobie i oglądał serial "Pan Samochodzik i templariusze"?

tomciob @gabriel-maciejewski 2 marca 2020 07:43
2 marca 2020 09:31

"Szanowni Państwo!
26 LUTEGO 2020GREGG71
Od 1 marca 2020 r. portal podziemiezbrojne.pl będzie kontynuowany pod nowym adresem: https://podziemiezbrojne.ipn.gov.pl/

Zapraszamy serdecznie". źródło

Wniosek ZŻ NSZ do IPN o ekshumację w Wierzchowinach !